Rezerwacje

Zależy mi aby szczury urodzone w mojej hodowli trafiały w jak najlepsze warunki. Aby kupić szczura ode mnie nie trzeba mieć doświadczenia, ale trzeba wykazać, że jest się przygotowanym merytorycznie na przyjęcie nowego domownika.

Aby zarezerwować malucha z mojej hodowli należy uważnie przeczytać poniższe punkty a następnie śledzić stronę lub/i facebooka hodowli lub też zapisać się do newslettera i po ogłoszeniu narodzin interesującego Państwa miotu wypełnić ankietę i przesłać ją na adres zirraelrattery@gmail.com:

ankieta hodowli

Aby otrzymywać na bieżąco informacje o narodzinach nowych miotów zapisz sie do newslettera

Z dniem 07.01.2019 r. zmianie ulegają zasady przesyłania i rozpatrywania ankiet. Ankiety na malce z konkretnego miotu będą przyjmowane wyłącznie po ich narodzinach. Aktualna lista oczekujących będzie obowiązywała do czasu jej wyczerpania. Kolejne osoby nie będą już na nią wpisywane a ankiety przesyłane przed narodzinami malców nie będą rozpatrywane wcześniej niż po urodzeniu się miotu. Dla obecnie urodzonych miotów proszę nie przesyłać ankiet do momentu kiedy przy zdjeciach rezerwacyjnych nie pojawi sie status “wolny”

 

 1. Nie sprzedaję szczurów na karmę, do sklepów zoologicznych ani do laboratoriów.
 2. Szczury z mojej hodowli wydawane są ze statusem PET – czyli nie do rozmnażania. Jeżeli jesteś hodowcą zarejestrowanym w polskim lub zagranicznym związku hodowców – napisz – jestem otwarta na podjęcie współpracy.
 3. Szczury to zwierzęta stadne i nie wolno skazywać ich na samotność. Nie sprzedaję szczurów jeżeli nie będą miały zapewnionego towarzystwa co najmniej jednego osobnika własnego gatunku i tej samej płci (lub wykastrowanego osobnika płci przeciwnej) w odpowiednim wieku (maxymalna dopuszczalna różnica wieku to 6 miesięcy).
 4. Ceny maluchów ustalane są po urodzeniu się miotów. Zazwyczaj cena mieści się w granicach 90 – 150 zł.
 5. Tylko osoba pełnoletnia może podpisać ze mną umowę na podstawie której przekazuję szczury do nowych domów – jeśli jesteś niepełnoletni, będzie musiał podpisać ją Twój opiekun prawny.
 6. Od przyszłych opiekunów wymagam pozostawania ze mną w kontakcie mailowym – wiąże się to z przesyłaniem raz na kwartał kilku zdań na temat charakteru i zdrowia zwierzaka z hodowli.
 7. Po śmierci szczura z mojej hodowli wymagam wykonania sekcji/oględzin pośmiertnych i przesłania mi niezwłocznie skanu lub oryginału protokołu sekcyjnego lub opisu ogledzin. Wyjątkiem będą sytuacje, w których przyczyna zgonu będzie znana. Jest to bardzo ważne ze względu na dobór rodziców poszczególnych miotów i selekcję prowadzonych linii w taki sposób aby rodziły się jak najzdrowsze i długo żyjące szczury.
 8. Rezerwacje na konkretne malce przyjmowane są po publikacji zdjęć rezerwacyjnych i nie wcześniej niż po ukończeniu przez nie 14 dni. Wyjątkiem są mioty z odmianą silvermane, gdzie rezerwacje zaczynają się nie wcześniej niż w 5 tygodniu życia malców.
 9. Na odpowiedź na maila z propozycja malców do rezerwacji czekam 48 godzin, po tym czasie proponuję malce kolejnej osobie.
 10. Pierwszeństwo w wyborze mają w kolejności: właściciele rodziców miotu oraz hodowcy. Ostateczne zdanie w kwestii kolejności wyboru maluchów zawsze pozostawiam sobie.
 11. Po wyborze konkretnego malucha/maluchów czekam na wpłacenie zadatku, w wysokości 1/3 ceny. Późniejsza rezygnacja lub brak kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zadatku.
 12. Maluchy wydawane są do nowych domów w wieku 6 tygodni. Wyjątkiem są mioty z odmianą silvermane gdzie malce wydawane będą w wieku 7 – 8 tygodni.
 13. Odbiór możliwy jest w Warszawie. Istnieje też możliwość transportu grzecznościowego poprzez grupy transportowe czy serwisy typu blablacar. Za zapewnienie transportu oraz transportera, zawsze odpowiada nowy opiekun szczura
 14. Jeśli z jakichś przyczyn nie będziesz już mógł zajmować się szczurem ode mnie – poinformuj mnie o tym – pomogę w znalezieniu mu nowego domu lub przyjmę szczura do siebie.
 15. Do każdego malucha zostanie dołączony rodowód oraz kopia umowy.
 16. Zastrzegam sobie prawo do odmowy przyjęcia rezerwacji bez podawania przyczyn.

 

 

Środki te służą jedynie do ochrony szczurów przed ludźmi, którzy nie są w stanie w pełni zadbać o zwierzę. Dlatego wierzę, że wszyscy naprawdę zainteresowani spełnią wszelkie wymagania i nie będą się obawiali pisać w sprawie malców z mojej hodowli.

Dziękuję za zrozumienie!

Comments are closed.