O nas

Zirrael Rattery powstała z miłości i pasji do zwierząt, jakimi są szczury. Wszystkie szczury w mojej hodowli są jednocześnie członkami rodziny, żyją i mieszkają na co dzień w moim domu. Priorytetem jest uzyskanie zdrowych, długowiecznych szczurów, które charakteryzują się przyjaznym usposobieniem i poprawnym eksterierem. Aby osiągnąć te rezultaty nieustannie kształcę się i rozwijam w każdej możliwej dziedzinie dotyczącej szczurów, utrzymuję kontakty z wieloma hodowcami na całym świecie, jak również biorę udział wraz z moimi podopiecznymi w zagranicznych wystawach i wydarzeniach. Moim podopiecznym staram się zapewnić jak najlepsze warunki bytowe, karmione są autorską mieszanką ziaren, nasion, ziół i warzyw specjalnie dostosowaną do ich potrzeb oraz świeżymi dodatkami sezonowymi, są również pod stałą opieką specjalistycznych lecznic weterynaryjnych specjalizujących się w leczeniu gryzoni.

Hodowla Zirrael Rattery istnieje od 2006 roku. Można w niej znaleźć odmiany: uszy standard, czasami dumbo; sierść standard, velveteen, teddyrex, fuzz; na bazach kolorystycznych russian blue, chocolate, mink oraz wszelkie warianty z grupy point; o znaczeniach self, essex, downunder.
Nazywam się Barbara Sadrakuła – jestem Sędzią Głównym w Zarządzie Rodent Club PL oraz międzynarodowym sędzią szczurów. Na swoim koncie mam sędziowanie wystaw m.in. w: Polsce, Czechach, na Ukrainie i w Holandii. Pierwsze szczury sprowadził do domu mój były mąż, z czego początkowo nie byłam zachwycona, jednakże mąż już jest były, a szczury są wciąż obecne w moim życiu. W hodowli szczurów dzielnie wspierają mnie trzy znalezione koty (oczywiście nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu między zwierzakami) – Ptyś, Rozrywka i Sandacz. Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym, aktualnie pracuję w  Urzędzie Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Nieliczne chwile wolne od zajęć przy zwierzętach i pracy zawodowej poświęcam na czytanie książek, grę w RPG, jestem też graczem i autorem larpów (live acting role playing).

Rozmnażanie szczurów rodowodowych stanowi moją pasję. Nie zarabiam na zwierzętach. Cena malucha jest częściowym zwrotem kosztów odchowania miotu, importu rodziców, opieki weterynaryjnej i nie stanowi mojego dochodu.

W latach 2006 – 2008 urodziło się w mojej hodowli 21 miotów (A-W). Dane tych miotów dostępne są w zakładce “Wcześniejsze mioty”, niestety część danych zaginęła. W latach 2009 – 2012 w hodowli nie pojawiały się mioty – ze względu na sprawy osobiste.

W latach 2006 – 2008 moja hodowla była zarejestrowana w SHSRP.

W okresie od dnia 03.04.2013 do 30.08.2016 byłam członkiem Nederlandse Knaagdierenfokkers Vereniging.

Od dnia 12.05.2013 r. hodowla Zirrael Rattery jest zarejestrowana w Zakladni Organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců nr członkowski R0000167.

W dniu 01.01.2016 r. Zakladni Organizace chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců przeszło reorganizację i zostało z niej wydzielona Specializovaná organizace chovatelů potkanů, gdzie obecnie zarejestrowana jest hodowla.

Dodatkowo jestem członkiem założycielem Rodent Club PL i od dnia 13.06.2017 r. tutaj również jest zarejestrowana moja hodowla.


Warunki w hodowli:


 

WYBIEGI:

Comments are closed.